Skip to main content

Co należy wiedzieć o kartach paliwowych?

Sukcesywny wzrost cen paliw, zwłaszcza ten notowany w ubiegłych tygodniach, budzi niepokój wśród posiadaczy samochodów. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy muszą nieustannie liczyć koszty i kontrolować wydatki. Nic dziwnego, że z coraz większym zainteresowaniem spotykają się rozwiązania, pozwalające poczynić spore oszczędności i usprawnić funkcjonowanie firm. Jednym z nich jest karta paliwowa Moyl. Co należy o niej wiedzieć?

Czym są i jak działają karty paliwowe?

Karta paliwowa Moyl (moyl.pl) to jeden z flagowych produktów firmy Moyl sp. z.o.o., mieszącej się przy ul. Sołtysowskiej 1 w Krakowie (tel. 799 719 888). Swoim wyglądem przypomina ona nieco tradycyjną kartę debetową, używaną na co dzień do bezgotówkowych transakcji. Karta paliwowa zyskuje coraz większe zaufanie wśród przedsiębiorców i to nie tylko tych, którzy dysponują dużymi flotami. Wprost przeciwnie, na rozwiązanie to decydują się często również małe i średnie przedsiębiorstwa, posiadające zaledwie kilka, a nawet jeden samochód. Nic dziwnego, bo usługa ta niesie ze sobą szereg korzyści, wpływających na funkcjonowanie i poprawiających stan finansowy firm. Posiadacze karty zobowiązani są tankować na wybranych stacjach benzynowych. W zamian za to otrzymują atrakcyjne ceny paliwa, znacznie niższe od tych, które wskazuje dystrybutor. Co więcej, karta paliwowa uprawnia również do rabatów na inne usługi, które związane są z eksploatacją pojazdów, np. na zakup akcesoriów w obniżonej cenie. Dzięki niej można bezgotówkowo zapłacić za myjnię, serwis samochodowy, a nawet za wjazd na autostradę, czyli za wszystko to, co związane jest z codzienną pracą floty pojazdów.

Karta paliwowa Moyl znacznie usprawnia pracę działu księgowości. Eliminuje ona konieczność pobierania faktury przy każdym zakupie paliwa. Specjalna aplikacja pozwala bowiem na gromadzenie danych, w oparciu o które pod koniec każdego miesiąca wystawiana jest faktura zbiorcza. Tego typu rozwiązanie umożliwia również stałą kontrolę nad wszystkimi wydatkami, związanymi z eksploatacją samochodów firmowych – od zakupu paliwa, przez akcesoria, aż po opłaty drogowe. Dzięki temu przedsiębiorca ma pewność, że jego środki finansowe zostały wykorzystane w prawidłowy, a przede wszystkim uczciwy sposób.

Korzyści płynące z karty paliwowej Moyl

Karta paliwowa Moyl to wyjątkowa możliwość dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości firmy, której jest właścicielem. Cały szereg korzyści, płynących z podpisania umowy, budzi coraz większe zainteresowanie nawet wśród osób prowadzących jednoosobową dzielność gospodarczą, bo również i do nich skierowana jest oferta. Dzięki tego typu rozwiązaniom, przedsiębiorca może zaoszczędzić od 12 aż do 25 groszy na 1 litrze paliwa. To spora oszczędność, biorąc pod uwagę stale rosnące ceny i konieczność codziennej eksploatacji pojazdów firmowych. Zniżki te z pewnością odzwierciedlą się w miesięcznych rozliczeniach, wskazując na słuszność podjętej decyzji. Karta paliwowa Moyl upoważnia również do 20% rabatu na różnego rodzaju akcesoria samochodowe, niezbędne zarówno w letnim, jak i zimowym sezonie. Wszelkie wątpliwości pozwoli z pewnością rozwieje artykuł www.moyl.pl/blog/karta-paliwowa-czym-jest-i-w-jaki-sposob-dziala, przedstawiający wszystkie usługi, przewidziane dla posiadaczy karty paliwowej.

Z kartą paliwową Moyl został zintegrowany również portal internetowy. Przy jego pomocy możliwe jest raportowanie wydatków, które przedsiębiorstwo ponosi w zakresie tankowania i eksploatacji pojazdów. Rozwiązania takie pozwalają na stałą kontrolę nad płatnościami, eliminując nieuczciwych pracowników z tendencjami do trwonienia kapitału firmy. Co więcej, faktury zbiorcze znacznie usprawniają pracę księgowości. Powodują one, że proces rozliczania przebiega szybko, a gromadzona dokumentacja ma formę przejrzystych informacji, z których można swobodnie skorzystać w razie zaistnienia takiej konieczności.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz metodę, która najbardziej Ci odpowiada. Czekamy na Ciebie!