Czym jest karta paliwowa?
Firmy na co dzień korzystające z pojazdów, potrzebują przede wszystkim sprawnej organizacji. Warto więc szukać sposobów na ułatwienie zarządzania flotami - jednym z nich jest skorzystanie z karty paliwowej. Jest to narzędzie, które w znacznym stopniu ułatwia zarządzanie firmą na wielu szczeblach oraz ułatwia i usprawnia pracę menadżerów flot, kierowców oraz właścicieli firm.
Karta paliwowa - dla kogo?
Karta paliwowa jest w istocie rzeczy środkiem płatniczym - jednak od tradycyjnej karty płatniczej odróżnia ją to, że może być używana tylko do transakcji za paliwo. Dedykowana jest zakupowi paliwa do pojazdów używanych w celach biznesowych - musi być zarejestrowana pod zakład pracy, dlatego też aktualnie nie ma możliwości używania jej przez osoby prywatne. Dzięki karcie paliwowej przedsiębiorcy mogą w sposób zorganizowany śledzić wydatki i efektywniej zarządzać środkami przeznaczonymi na paliwo. Osoby zatrudnione w firmie mogą mieć osobne, przypisane do siebie karty paliwowe - istnieje jednak także możliwość przypisania karty do poszczególnych aut. Jest to ułatwieniem w przypadku, gdy w danym przedsiębiorstwie wielu kierowców jeździ zamiennie różnymi samochodami.
Karta paliwowa - jakie korzyści daje?
Główną zaletą, jaka wynika z korzystania z karty paliwowej, jest możliwość kupna paliwa po niższej, niż rynkowa cenie - wiele spośród dostępnych na rynku kart oferuje zniżki, z których można skorzystać na stacjach paliwowych. Ostateczna wysokość ceny za poszczególny rodzaj paliwa jest zależna od danej firmy. Dzięki karcie możliwa jest duża oszczędność - zwłaszcza dla firm, które posiadają duże floty samochodowe.
Kolejną korzyścią jest fakt, iż pracownicy przy tankowaniu aut służbowych nie muszą korzystać z własnych pieniędzy. Odzyskiwanie wydanych środków bywa czasochłonne, zatem możliwość uniknięcia tego procesu jest zdecydowanym plusem.
Kolejnym ułatwieniem, jakie daje nam karta paliwowa, jest większy porządek w fakturach - w końcu używane są tylko i wyłącznie do płatności za paliwo, a więc nie ma żadnych wątpliwości, na co dokładnie zostały przeznaczone określone kwoty. Informacje wyświetlane na fakturach pozwalają na dokładne oszacowanie kosztów eksploatacji auta. Przedsiębiorca otrzymuje jedną zbiorczą fakturę raz w miesiącu, pracownicy nie muszą zatem czekać na wydanie faktury przy każdym pojedynczym tankowaniu, co jest dużą oszczędnością czasu. Dzięki zbiorczej fakturze możliwe jest przejrzystość i kontrola wydatków, co bardzo ułatwia zarządzanie firmą.
Dodatkowo większość dostępnych na rynku kart oferuje menadżerom różnego rodzaju narzędzia sterujące - jedną z możliwości jest ustawienie limitu wydatków na karcie. Dzięki temu można być spokojnym o swoje środki pieniężne.
Karta paliwowa - masz pytania? Śmiało!
Dzięki karcie paliwowej możliwe jest nie tylko sprawne zarządzanie wydatkami przeznaczonymi na eksploatację aut, ale również duża oszczędność. Wszystko to przekłada się na efektywniejsze i prostsze zarządzanie firmą.
Jesteś zainteresowany zakupem karty? A może masz jakieś pytania? Jesteśmy do dyspozycji!
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Czym jest karta paliwowa?
-
Co należy wiedzieć o kartach paliwowych?
-
Karta paliwowa dla mikrofirmy. Na jakie korzyści można liczyć?
-
Taksówka Bolt i Uber: praca dla studenta z prawem jazdy
-
Rekordowe ceny paliwa na stacjach - jak zacząć oszczędzać?
Najnowsze wpisy:
-
Ranking skupów aut w Poznaniu - poznaj nasze top 5
-
Jesteś kierowcą i miałeś kolizję na autostradzie? Sprawdź, co zrobić!
-
Sprzedaż samochodu do skupu - poradnik krok po kroku
-
Jak szybko sprzedać stare auto? Podpowiadamy!
-
Taksówka Bolt i Uber: praca dla studenta z prawem jazdy