Skip to main content

Czym jest karta paliwowa?

Firmy na co dzień korzystające z pojazdów, potrzebują przede wszystkim sprawnej organizacji. Warto więc szukać sposobów na ułatwienie zarządzania flotami - jednym z nich jest skorzystanie z karty paliwowej. Jest to narzędzie, które w znacznym stopniu ułatwia zarządzanie firmą na wielu szczeblach oraz ułatwia i usprawnia pracę menadżerów flot, kierowców oraz właścicieli firm.

Karta paliwowa - dla kogo?

Karta paliwowa jest w istocie rzeczy środkiem płatniczym - jednak od tradycyjnej karty płatniczej odróżnia ją to, że może być używana tylko do transakcji za paliwo. Dedykowana jest zakupowi paliwa do pojazdów używanych w celach biznesowych - musi być zarejestrowana pod zakład pracy, dlatego też aktualnie nie ma możliwości używania jej przez osoby prywatne. Dzięki karcie paliwowej przedsiębiorcy mogą w sposób zorganizowany śledzić wydatki i efektywniej zarządzać środkami przeznaczonymi na paliwo. Osoby zatrudnione w firmie mogą mieć osobne, przypisane do siebie karty paliwowe - istnieje jednak także możliwość przypisania karty do poszczególnych aut. Jest to ułatwieniem w przypadku, gdy w danym przedsiębiorstwie wielu kierowców jeździ zamiennie różnymi samochodami.

Karta paliwowa - jakie korzyści daje?

Główną zaletą, jaka wynika z korzystania z karty paliwowej, jest możliwość kupna paliwa po niższej, niż rynkowa cenie - wiele spośród dostępnych na rynku kart oferuje zniżki, z których można skorzystać na stacjach paliwowych. Ostateczna wysokość ceny za poszczególny rodzaj paliwa jest zależna od danej firmy. Dzięki karcie możliwa jest duża oszczędność - zwłaszcza dla firm, które posiadają duże floty samochodowe.

Kolejną korzyścią jest fakt, iż pracownicy przy tankowaniu aut służbowych nie muszą korzystać z własnych pieniędzy. Odzyskiwanie wydanych środków bywa czasochłonne, zatem możliwość uniknięcia tego procesu jest zdecydowanym plusem.

Kolejnym ułatwieniem, jakie daje nam karta paliwowa, jest większy porządek w fakturach - w końcu używane są tylko i wyłącznie do płatności za paliwo, a więc nie ma żadnych wątpliwości, na co dokładnie zostały przeznaczone określone kwoty. Informacje wyświetlane na fakturach pozwalają na dokładne oszacowanie kosztów eksploatacji auta. Przedsiębiorca otrzymuje jedną zbiorczą fakturę raz w miesiącu, pracownicy nie muszą zatem czekać na wydanie faktury przy każdym pojedynczym tankowaniu, co jest dużą oszczędnością czasu. Dzięki zbiorczej fakturze możliwe jest przejrzystość i kontrola wydatków, co bardzo ułatwia zarządzanie firmą.

Dodatkowo większość dostępnych na rynku kart oferuje menadżerom różnego rodzaju narzędzia sterujące - jedną z możliwości jest ustawienie limitu wydatków na karcie. Dzięki temu można być spokojnym o swoje środki pieniężne.

Karta paliwowa - masz pytania? Śmiało!

Dzięki karcie paliwowej możliwe jest nie tylko sprawne zarządzanie wydatkami przeznaczonymi na eksploatację aut, ale również duża oszczędność. Wszystko to przekłada się na efektywniejsze i prostsze zarządzanie firmą.

Jesteś zainteresowany zakupem karty? A może masz jakieś pytania? Jesteśmy do dyspozycji!

 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz metodę, która najbardziej Ci odpowiada. Czekamy na Ciebie!