Jak obniżyć koszty paliwa w firmie transportowej?
Prowadzisz firmę transportową, ale przytłaczają Cię koszty za paliwo? Oto kilka rad jak obniżyć te wydatki!
Optymalizacja trasy
Optymalizacja tras swojej floty, to podstawa od której trzeba zacząć. Trzeba przeanalizować czas wyjazdu i czas przyjazdu oraz czy pojazdy tankowane się na trasie. Wszystko zależy oczywiście od wielkości floty i spalania samochodów, ale zmieniając drogą o kilka kilometrów można zaoszczędzić dużą ilość paliwa. Sprawdź, czy aby krótsze trasy nie są zwykle zakorkowane, albo czy nie są prowadzone aktualnie roboty drogowe - te rzeczy mogą wpłynąć niekorzystnie na dojazd i spalanie.
Nie tankuj pojazdów na najdroższych stacjach. Unikaj również tych przy autostradach - tam zazwyczaj litr paliwa jest dużo droższy niż w na przykład miastach czy zwykłych trasach.
Ekonomiczna jazda i dobry stan techniczny
Ekonomiczna jazda samochodem ciężarowym, czy dostawczym jest bardzo ważna, ponieważ może mocno wpłynąć na koszty. Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie kursu eco jazdy dla zatrudnionych kierowców. Ekologiczną jazdę możesz zacząć nagradzać poprzez na przykład premie uznaniowe. Włączony silnik na postoju czy nie dbanie o stan techniczny pojazdu ma niekorzystny wpływ na spalanie, co naraża Ciebie na duże koszty, dlatego kierowcy muszą zrozumieć, że oszczędzanie każdego litra oleju czy benzyny jest bardzo ważne.
Trzeba regularne sprawdzać stan techniczny pojazdu. Złe działanie silnika, skrzyni biegów i tego typu problemy mogą obciążyć auto, co zwiększy zapotrzebowanie na paliwo. Dzięki regularnemu sprawdzaniu pojazdów zaoszczędzisz na paliwie oraz na mandatach, które mógłbyś otrzymać za zły san techniczny floty.
Pamiętaj również o rozkładzie ładunku. Stosuj się do zaleceń producenta i nie obciążaj samochodu nadmiernie. Ładunek musi być rozmieszczony w tej sposób, aby umożliwić bezproblemową jazdę pod i z górki.
Zniżki na paliwo dla firmy
Również i Ty możesz dostać zniżkę na paliwo dla firmy. Takie zniżki możesz otrzymać dzięki karcie paliwowej. Z takich kart korzysta już ponad 150 000 kierowców firm transportowych, więc jest to rozwiązanie bardzo popularne, ponieważ ułatwia wiele spraw. Jest to bezgotówkowy sposób na płatność za benzynę dla przedsiębiorców takich jak Ty. Karta jest przypisywana dla danego pojazdu i to nią kierowca płaci za tankowanie. Ty, osoba zarządzająca firmą, przedpłatowo możesz wykupić większą ilość paliwa, a rabat nalicza się tak, jakby brać paliwo hurtowo.
Karta paliwowa ma dużo zalet. Jedną z nich jest na pewno fakt, że umożliwia Ci ona kontrolę nad wydatkami na paliwo i optymalizowanie kosztów. Z nią będziesz wiedział ile benzyny czy oleju wyjeżdża dany kierowca i czy masz możliwość zmiany wydatków na różnych trasach. Możesz jej używać w Polsce jak i w Europie, co bardzo ułatwia sprawę. Otrzymujesz również wsparcie techniczne w postaci call-center. Jest to bardzo wygodny, ułatwiający sposób prowadzenia firmy, więc jeśli jesteś właścicielem firmy transportowej to warto przemyśleć te opcję!
Sposobów na oszczędzanie jest naprawdę wiele! Wystarczy wprowadzić je tylko w życie.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Czym jest karta paliwowa?
-
Karta paliwowa dla mikrofirmy. Na jakie korzyści można liczyć?
-
Co należy wiedzieć o kartach paliwowych?
-
Rekordowe ceny paliwa na stacjach - jak zacząć oszczędzać?
-
Taksówka Bolt i Uber: praca dla studenta z prawem jazdy
Najnowsze wpisy:
-
Ranking skupów aut w Poznaniu - poznaj nasze top 5
-
Jesteś kierowcą i miałeś kolizję na autostradzie? Sprawdź, co zrobić!
-
Sprzedaż samochodu do skupu - poradnik krok po kroku
-
Jak szybko sprzedać stare auto? Podpowiadamy!
-
Taksówka Bolt i Uber: praca dla studenta z prawem jazdy