Skip to main content

Jak szybko sprzedać stare auto? Podpowiadamy!

Wiek pojazdu to jeden z najważniejszych czynników przy jego sprzedaży. Im starszy pojazd, tym trudniej o kupca. Nic dziwnego - w końcu z upływem lat nieuchronnie wzrasta stopień eksploatacji pojazdu. W poniższym artykule zostanie wyjaśnione, w jaki sposób sprzedać wiekowy pojazd.

Sprzedaż auta w skupie aut Zasada w Poznaniu

Komu sprzedać auto?

Często intuicja podpowiada, by sprzedać auto samemu, wystawiając ogłoszenie w stosownym serwisie. Tu jednak pojawiają się pierwsze komplikacje. Przede wszystkim wystawienie ogłoszenia często kosztuje. Po drugie - wystawca skazuje się na łaskę czasu. Nie wie, kiedy i czy w ogóle ktoś zdecyduje się odpowiedzieć na jego ofertę. Wiek pojazdu będzie tu dodatkowym utrudnieniem - takie pojazdy cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Alternatywą mogą być skupy aut. One z kolei przyjmują większość pojazdów bez względu na wiek, przebieg, model, markę, etc.

Jakie są zalety sprzedaży w skupie?

Przede wszystkim zaletą takiej transakcji jest czas. Od zgłoszenia potrzeby sprzedaży do sfinalizowania transakcji mija niecały dzień. Ponadto pracownicy skup samochodów Poznań - Zasada24 zawsze dokonują wyceny produktu na korzyść swojego klienta. Istotne jest także przejęcie przez nich wszelkich formalności. Wyrejestrują oni pojazd w wydziale komunikacji, zmienią dane właściciela w dokumentach. Wreszcie warto docenić bezpieczeństwo takiej transakcji. Jest ona oparta o umowę kupna-sprzedaży, a pieniądze są wypłacane w gotówce. Dzięki temu nie ma możliwości oszustwa.

Skup aut Poznań Zasada

Jak przebiega proces takiej sprzedaży?

Rozpoczyna go nawiązanie kontaktu ze skupem przez klienta. Potem pracownicy skupu dokonują wyceny w miejscu zgłoszonym przez klienta. Czynnikami branymi pod uwagę są zwłaszcza stan techniczny, stan wizualny, rok, model, marka, przebieg. Im większe zapotrzebowanie na dany model i im lepszy stan, tym lepszą stawkę mogą oni zaproponować klientowi. Proces wyceny do niczego nie zobowiązuje. Po jego przeprowadzeniu można bezproblemowo szukać innego skupu. Gdy klient zdecyduje się na współpracę, pozostaje podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Dzięki niej pojazd przechodzi na własność skupu. Potem pracownicy dopełniają wszelkich formalności - takich jak wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji.

Losy samego pojazdu zależne są od jego stanu. Jeśli jest on dobry, pojazd po ewentualnej renowacji zostanie sprzedany kolejnej osobie. Z kolei jeśli stan jest zły, pojazd zostanie przeznaczony na części zamienne do analogicznych modeli lub poddany utylizacji, by jego surowce można było wykorzystać raz jeszcze. Niestety nie wszystkie używane auta są do "odratowania". Niektóre z nich z powodu wieloletniej eksploatacji uległy nieodwracalnemu zużyciu. Mimo to można zastosować je do innych celów, choćby były to auta po kraksach.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz metodę, która najbardziej Ci odpowiada. Czekamy na Ciebie!