Skip to main content

Rekordowe ceny paliwa na stacjach - jak zacząć oszczędzać?

Ceny paliw w Polsce w ostatnim czasie nieustannie wzrastają. Taki proces może poważnie wpłynąć na funkcjonowanie wielu polskich przedsiębiorstw. Szczególnie małe firmy mogą mieć problemy, aby poradzić sobie ze wzrostami cen na stacjach paliw. Co zatem można zrobić, aby zaoszczędzić na paliwie i nie popaść w bankructwo?

Dlaczego ceny paliw są tak wysokie?

Ceny paliwa oscylujące około 4 złote z litr są już przeszłością i nic nie zapowiada ich powrotu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście pandemia wywołana przez wirus Covid. Początkowe zatrzymanie wielu branży takich jak lotnictwo czy transport spowodowały załamanie światowego popytu na ropę naftową. To spowodowało na początku pandemii znaczące obniżki cen paliw na stacjach. Teraz jednak gospodarka wraca do dawnego tempa, a ropa drożeje. Złotówka traci na wartości względem dolara, a rząd wprowadza nowe podatki paliwowe. Wszystkie te czynniki razem wzięte wpływają na to, że ceny paliw na stacjach wzrosły do okolić 6 złotych za litr.

Karta paliwowa Moyl szansą na tańsze tankowanie

Karta paliwowa Moyl to nowość na polskim rynku. Jest to jeden z najatrakcyjniejszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na paliwo do samochodów służbowych. Ta karta paliwowa stworzona została z myślą o małych, średnich, a także dużych firmach posiadających pojazdy zarejestrowane w ewidencji firmowej. Posiadacze kart paliwowych Moyl mogą się ciszyć dużymi promocjami związanymi z zakupem paliwa na wielu stacjach. Rabaty dla posiadaczy tej karty wynoszą od 12 groszy do nawet 25 za jeden litr paliwa. W przypadku, gdy tankujemy naszą flotę dużą ilością paliwa, karta ta pozwala zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. W dobie kryzysu paliwowego każdy sposób na oszczędności jest doby, dlatego warto rozważyć posiadanie karty Moyl. Karta paliwowa oferuje również zniżki na różne akcesoria samochodowe do nawet 20%.

Karty paliwowe Moyl to nie tylko sposób na tankowanie po niższej cenie. Pozwalają one także przedsiębiorcy na zabezpieczenie się przed ewentualnymi kradzieżami pieniędzy przez kierowców. Pozwala to usystematyzować wydatki, jakie ponosimy na paliwo w łatwy i przyjazny sposób. Karty są bowiem wydawane na konkretny pojazd i są zabezpieczone kodem PIN. To daje nam pewność, że ze środków na karcie będą korzystać jedynie uprawnione do tego osoby. Kontrolowanie wydatków ułatwia przedpłacowy charakter karty. Oznacza to, że karta przed użyciem musi zostać doładowana konkretną kwotą. Takie rozwiązanie ogranicza wydawanie pieniędzy na niepotrzebne rzeczy i dba skutecznie o budżet firmy.

Posiadacze kart Moyl dostają także dostęp do zintegrowane systemu internetowego. Umożliwia on wystawiane comiesięcznych faktur, co znacząco ułatwia księgowość w firmie. Stały nadzór nad wydatkami na paliwo to najlepszy sposób na ograniczenie niepotrzebnych kosztów, a co z tym związane daje nam możliwość zaoszczędzenia wielu pieniędzy w tym trudnym okresie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz metodę, która najbardziej Ci odpowiada. Czekamy na Ciebie!